Tipy na výlet a sport

 

Zimní sporty

Sjezdové lyžování    

                                    Ski areál Čenkovice          www.skicenkovice.cz/  Skiareál v klidném prostředí Bukovské hornatiny vhodný jak pro začátečníky, tak i pro   středně pokročilé lyžaře.

                                   Cotkytle Gansberg              www.gansberg.cz

                                    Ski areál Červená Voda     www.skiparkcervenavoda.cz  Nově vybudovaný lyžařský areál, který svými parametry dosahuje alpské      úrovně.  Areál navazuje na současné sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. TOP středisko ČR - pět hvězdiček.

                                    Lyžařský areál Zborov       www.skiareal-zborov.unas.cz

                                     Lyžařský areál Šanov       www.skiarealsanov.cz

Běžecké tratě          

                                    Oblast Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu Vám nabízí přes 75 kilometrů strojově udržovaných lyžařských stop. Celý projekt je financován z prostředků obcí Sdružení ORLICKO a Lesů ČR. Jeho cílem je nabídnout Vám všem ideální podmínky pro krátkodobé i dlouhodobé pobyty v oblasti. Standardně bude upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V reálu jsou tratě vyznačeny barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.    

 

Vodní radovánky

Bazén Zábřeh na Moravě                  https://www.zabreh-bazen.cz/

Přírodní koupaliště Lanškroun            www.lanskrounsko.cz  Dlouhý rybník je přírodním koupalištěm a je využívaný pro slunění, koupání, jachting, windsurfing, potápění, pro volejbal, nohejbal, minigolf, půjčovna loděk, surfů, šlapadel

Přehrada Pastviny                             www.pastviny.cz  V létě přehradu využívají milovníci koupání, vodního lyžování, potápění a rybaření. Okolí Pastvinské           přehrady poskytuje mnoho příležitostí pro turistiku a cykloturistiku

Termální koupaliště Velké Losiny        https://www.lazne-losiny.cz/24950-termalni-koupaliste

Bazén se slanou vodou Ústí nad Orlicí www.aquainfo.cz

 

Tipy na výlet

Výlety    Elektrárna Dlouhé stráně     www.dlouhe-strane.cz/

              Zámek Velké Losiny           www.zamek-losiny.cz

              Hrad Bouzov                      www.hrad-bouzov.cz

              Zámek Úsov                       www.usov.cz

              Lázně Jeseník                    www.laznejesenik.info

 

V okolí můžete navštívit městečko Štíty.

  Štíty  Acrobat Park je největším letním skokanským areálem v Evropě,které v roce 2002 vystavěl olympijský vítěz Aleš Valenta.  Je sportovním centrem s pěti můstky, bazénem, půjčovnou sportovního vybavení, umělou horolezeckou stěnou a dalšími službami. Nachází se nedaleko centra města Štíty. Majitelem a provozovatelem střediska je olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta.

Kontakt

Cotkytle 92
563 01
Telefonické objednávky:
731 436 259
nalonte@seznam.cz